8. oktoober 2010

KOHTUMINE RAIVO JÄRVIGA

5. oktoobril oli meil võimalik kuulata ja näha, kuidas sünnib jutt ja pilt üheskoos. Raivo Järvi suutis väga kiiresti luua iga erineva lastegrupiga hea kontakti ja nii sündisid meie silme all 7 erinevat pilti ja lugu.
Hiljem jäi ainult kahetseda, et me ei filminud kohtumist, oleksid olemas suurepärased "Onu Raivo jutupliiatsi" uued osad.


Riia Eesti Kooli õpilased teadsid tänu DVD-le "Kõige suuremad sõbrad" hästi omaaegsete lastesaadete hitte "Leopoldi laul" ja "Laupäeva õhtul koos isaga". Kunstiõpetaja Ivika oli oma 3. klassi õpilastega Äpud meisterdanud ja erinevate muinasjuttude põhjal lastel pilte joonistada lasknud.Valitud olid just need muinasjutud, mida ka kunstnik Raivo Järvi illustreerinud on.
Nii joonistasid ka 2. ja 4. klassi õpilased oma õpetajate Aiva ja Liina juhendamisel "Mutionu laulu" õppimisel toredaid pilte ja said neid hiljem võrrelda Raivo Järvi 1996. aastal  joonistatud variandiga.
5.-8. klassi õpilased katsetasid luua oma varianti muinasjutust "Bremeni linna moosekandid". On ju Riia ja Bremen sõpruslinnad ja Riia Peetri kiriku kõrval seisab muinasjutust tuntud nelja looma skulptuur. Fantaasiaküllasemad jutud kirjutasid Kārlis 6. klassist ja Elma ja Indrikis 7. klassist. Tublimad illustraatorid olid Eva ja Diane Tempelmane 5. klassist, Lolita 6. klassist, Katrīna ja Hedviga 7. klassist ja Rudīte 8. klassist. Eraldi kiitust vajab Karl Oskar ja terve 5. klass tubli laulmise eest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar