9. veebruar 2017

Kokkuvõte jaanuarist

Kuigi jaanuar tundus lõputu kuu, siis siia ma kirjutama ei jõudnudki. Aga see-eest tuleb nüüd paar postitust üsna väikeste vahedega.

30. jaanuaril tähistasime koolis raamatupäeva (Eestis võiks selle vasteks olla ilmselt raamatu ja roosi päev, mida tähistatakse 23. aprillil). 9. klass oli teinud ettevalmistusi, et rääkida põhikooli õpilastele nii oma lemmikteostest kui ka muusika ja kirjanduse seostest. Algklassiõpilased lugesid terve jaanuari jooksul Leelo Tungla luuletusi (nii eest kui ka läti keeles) ja joonistasid valitud tekstidele illustratsioone. Tähelepanu pöörasime just nimelt Leelo Tunglale, sest temal on ju juubeliaasta ja lisaks sellele on ta korduvalt ka meie kooli külastanud. Kooli raamatukogu sai sel aastal kingituseks 40 uut raamatut ja me oleme väga tänulikud, et meie kollektsioon nüüdisaegse kirjanduse näol täiendust sai. 

Jaanuari keskel tähistasime lumepäeva, täpselt nii nagu ka 46 riiki üle maailma. Sellele eelnev nädal oli üsna pingeline ja küsimus "Kas lumi ikka püsib reedeni?" oli õpetajate toas igapäevane teema. Õnneks oli 13. jaanuaril veel lund piisavalt, et õues ringi joosta ja fotojahti pidada. Kõige edukam oli sel aastal 3. klass, kuid kõik said osalemise eest diplomi.

Toimus ka aabitsapidu, sest 1. klass on pool aastat koolis vastu pidanud! Hetkel on neil nädalane lisapuhkus, kuid teised klassid tegelevad koolis hoolsalt selleaastase projektinädalaga, mille teemaks on mets. Kui ma eelmisel aastal olin ka otseselt projektinädalaga seotud, siis seekord olen kõrvalvaataja rollis ja ainult kuulen, mida klassijuhatajad klassidega teevad ja milliseid muuseume/üritusi külastavad. 

Ühel kolmapäeval ütlesid kaks 6. klassi poissi mulle, et nad peavad mulle andma kaardid. Mina uurisin eesti keeles, miks ja millest need on, kuna pikk lätikeelne tekst ajas mind segadusse ja millisel õpetajal siis enne tundi on aega põhjalikult kõrvalistesse asjadesse süvenenda, kui need esmatähtsad pole? Aga pärast eesti keele tundi selgus ka tõde - ajalooõpetaja oli käskinud klassil joonistada ja kirjutada kaarte barrikaadide aastapäeva* tähistamiseks ja need aineõpetajatele anda.  Selle päeva puhul külastasid meie kooli erinevad klassid ka muuseume ja erinevaid üritusi. 

*1991. aasta jaanuaris kogunesid lätlased, et ühiselt kaitsta Riia linna ja aidata sellega kaasa iseseisva Läti riigi tekkele. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar