30. september 2016

Ja ongi aeg teha esimesest koolikuust kokkuvõte. September möödus imekiiresti, kuigi esialgu oli nii õpetajatel kui ka õpilastel keeruline kiire tempoga harjuda - eks nii mõnigi mõlgutas klassiruumis tarkuste omandamise asemel hoopis mõtteid suvistest tegevustest... 

Eile ja täna oli meie kooli 1. ja 2. korruse koridoris võimalik imetleda sügisande ja nendest tehtud kujukesi. Esindatud olid nii lillkapsast lambakesed kui viinamarjadest siilike, rääkimata kõrvitsamemmekestest ja imekaunitest lillekimpudest. 

Lisaks sellele käisime täna kooli 4.-9. klassi õpilastega Eesti Seltsi majas, kus tähistasime Soome-ugri festivali Lätis. Meie kooli 4. klassi õpilased esitasid rahvatantse, 8. klassi õpilased linnulaule ning meil oli võimalus veidike ka liivlaste hingeellu süüvida - tutvusime nende tantsude-lauludega ning otsisime ühisosa kolme (läti, liivi, eesti) keele vahel. Mina ei olnud kunagi varem ühtegi liivlast oma silmaga näinud ja siis selgus, et meil koolis on ka liivi juurtega õpilasi... Lisaks kõigele eelmainitule kuulasime ettekannet soome-ugri rahvastest. Õpetaja Aiva tegi eestikeelsest ettekandest ka lätikeelse kokkuvõtte ja nii ei ole ühelgi õpilasel võimalus mulle järgmisel nädalal öelda: "Ma ei saanud aru." 


Lisaks tähistasime septembris ka olümpiapäeva, kus sel aastal oli iga klass väljas iseenda eest. Aga spordialad olid sama põnevad kui eelmisel aastal ning isegi vihmasabin ei häirinud. Päris kuu alguses toimunud sügismatk viis koolipere jälle loodusesse, et virgutada oma vaimu ja keha enne uute tarkuste kogumist. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar