25. oktoober 2014

Mõnusat esimest koolivaheaja päeva! Kui Eesti koolilapsed hakkavad juba vaikselt õpikuid ja töövihikuid esmaspäevaks valmis panema, siis meil vaheaeg alles algab.
 Oktoober möödus Riia eesti põhikoolis väga tegusalt. Näiteks toimus 13.-17. oktoobrini karjäärinädal, mille raames tutvustasid õpilased oma vanemate elukutseid, osalesid erinevatel konkurssidel ja võistlustel, samuti käisid aktiivsemad lapevanemad ise oma tööpostist rääkimas.
I veerandi eelviimasel päeval sõitis iga klass kas lähemale või kaugemale ekskursioonile. Näiteks 7. klass käis klassijuhataja Egilsi eestvedamisel Brasla jõe tamme, Straupe linnust ja lähedalasuvaid maa-aluseid järvi vaatamas. Ka mina pressisin ennast kaasa. Kuigi ilm oli päris krõbe, ei seganud see meid jõe ääres lõket üles tegemast ning vorstikesi ja vahukomme küpsetamast. Kui keha oli kinnitatud, suundusime edasi Limbažisse, mis on tuntud Kārlis Baumanise, Läti hümni autori sünnilinnana. Lõpuks võtsime suuna Saulkrasti poole, et veidi mere ääres jalutada. Saulkrastis ei tahtnud alguses üks poiss ega plika bussist oma nina välja pista, hiljem oli aga suuri raskusi, et neid koduteele sundida. Kõik seitsmendikud jõudsid ühisele arusaamale, et vähemalt kord kahe nädala jooksul peaks mingi väljasõit toimuma. Me veetsime väga toreda päeva!

Brasla jõe ääres.

Brasla jõe tamm. Õpetaja Egilsil on alati mõni tore lugu varuks, mida kuulata.

Straupe linnus.

Ella, Elīza ja Dārta ronisid külma eest kõrgemale.

Lugusid maa-alustest järvedest.

Pääs maa-aluse järve juurde.

7. klass ja klassijuhataja, ajalooõpetaja Egils Braķis

Egils õpetab, kuidas lõket teha.

Kes küpsetab vorstikest, kes vahukommi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar