22. mai 2014

Viimaks on aega kiire õppeaasta lõpus veidi hinge tõmmata. Eelmisel reedel oli meie üheksandikel tutipäev. Päeva alguses kostitasid nad õpetajaid kringli ja kohviga. Seejärel käidi iga klassi tunnis ning lahendati etteantud ülesanne. Nii kujunes viimane koolipäev vägagi meeleolukaks.Enne koolist lahkumist soovisid 9. klassi õpilased öelda "Aitäh"...... eest!

Ja sellist rõõmsat seltskonda jääme igatsema...


2. klassi rahvatantsurühmal oli tegus nädalavahetus. Nimelt osalesid nad klassijuhataja Ivika ja tantsuõpetaja Dace juhendamisel IX vabariiklikul koolinoorte rahvatantsufestivalil Haapsalus. Osalejaid oli kohal mitusada ning anti kaks toredat kontserti. Esmaspäeval olid tantsijad koolis veidi väsinuna, kuid mõnusate meenutustega.

Täna esines osa kooli laulukoorist Eesti-Läti tõlkeauhinna väljaandmisel Läti välisministeeriumis. Lapsed laulsid pidulikul tseremoonial kaks eestikeelset laulu.Eriti sügava mulje jätsid õpilased Eesti välisministrile Urmas Paetile, kes ruttas kohe pärast ametliku osa lõppu lapsi tervitama ja nendega pilti tegema.Olgu ka öeldud, et tänavuse auhinna pälvis luuletaja ja tõlkija Guntars Godiņš. Kuigi mees on tõlkinud ka Lotte lugusid läti keelde, pälvis ta tunnustuse Artur Alliksaare luuletuste tõlkimise eest

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar