31. jaanuar 2011

28. JAANUAR


28. jaanuaril 2011 toimus Albu mõisas kaheksandat korda kirjanik A. H. Tammsaare loomingu võistulugemine. Teist aastat järjest on see üritus olnud rahvusvaheline. Konkursile kutsutakse ka välismaal eesti keelt õppivaid 11-19-aastaseid noori.
Meie koolist sõitsid lugemisvõistlusele Karl Oskar Stalts (5. klass), Katrīna Andersone, Elma Ženija Pētersone ja Līva Spīgule (7. klass). Kõigil osalejatel oli vaja pähe õppida 5-minutiline proosatekst Tammsaare loomingust. Võistlus toimus kolmes vanuserühmas.
Võime oma tulemustega rahul olla. Kõigil olid tekstid ilusti peas ja lugemine läks hästi.  Elma saavutas oma vanuserühma 43 lugeja hulgas väga hea tulemuse - auhinnalise II koha. Karl Oskari esinemist hindas Eesti Emakeeleõpetajate Selts eripreemiaga.
Sõitsime Tallinnasse neljapäeval ja saime jalutada  ka Tallinna vanalinnas. Väga meeleolukaks kujunes külaskäik Eesti Lastekirjanduse Keskusesse. Meile tehti selles põnevas majas ekskursioon, tutvustati vanu ja uusi raamatuid, räägiti näitustest.  Praegu on Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud mitmed näitused, nende hulgas ka „Kaunid Läti lasteraamatud” ja „Läti illustraatorite ülevaatenäitus”. Tore oli, et just samal ajal viibisid majas ka Läti kunstnikud, kellega meie lapsed said ka rääkida.. Eriti põnev oli selle maja pööning. Suur tänu Lastekirjanduse Keskuse töötajatele, kes meid lahkelt vastu võtsid.

 Käisime ka martsipanimuuseumis ja -poes. Teel ööbimiskohta Toompeal nägime Vabadussammast ja Toompea lossi.
Keegi konkursist osavõtnu ei kahetse sõitu südatalvisesse Järvamaale ja on valmis ka järgmisel aastal A. H. Tammsaare loomingut õppima. 
                                                                                                

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar