18. oktoober 2018

2018. aasta sügisel oli nii ...

Kui õpetajad augustis koolimajja jõudsid, siis oli kool veel tellingutes ja ehitajad ringi liikumas. Nüüd saame öelda, et ehitajate hulk on vähenenud (alles on ainult need, kes lifti ehitavad), koolimaja on uue värvikihi all ja ka kell näitab taaskord õiget aega. Sügisvaheajal saavad uue katte ka trepid ja siis on pooleks aastaks rahu majas, st järgmine remondietapp tuleb suvel. 

Mis me siis teinud oleme? 

Selle aasta ühisekskursioon viis meid väga jahelda septembripäeval Likteņdārzi, mis on kingitus Läti 100. juubeliks. Siinkohal saab öelda, et tegelikult on sünnipäevakuu ettevalmistused juba täies hoos ja kooli esindajaid oodatakse vägagi erinevatele sündmustele. 

Kindlasti teeb koolielu järgmistel aastatel huvitavamaks ka programm "Latvijas skolas soma", mille kaudu rahastatakse erinevatel kultuurisündmustel /-kohtades käimist. 

Septembris toimus ka kooli spordipäev, kus sel korral oli 20 erinevat ülesannet, mida 2 tunni jooksul katsetada. Mulle jätkuvalt meeldib, et spordipäev soodustab sportimist, mitte võistlemist. 

Õpetaja Ivika kirjutas mihklipäevast nii: 

Sel õppeaastal otsustasime mihklipäeva tähistada veidi teisiti kui tavaliselt. Eelnevatel aastatel olime teinud lillekompositsioone, maitsnud erinevaid toite ning valmistanud toredaid Mihkleid aedviljadest. Seepärast sel aastal proovisime oma kätt ilusate mihklipäeva mandalate tegemisel. Iga klass sai valida ise materjale millest seda valmistada. Tööd paigutasime oma kooli parki mändide alla. Park sai kohe veel kaunim ja rõõmsameelsem. Õpilased said antud ülesandega suurepäraselt hakkama! Vahva! 

Nüüd on kuldne sügis jõudnud sinnamaani, et sügisvaheaaeg koputab uksele. Eks me kõik vajame enne pidustusi (loe: Läti 100 seotud kohustusi) aega, et end korralikult ette valmistada. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar