11. detsember 2018

November 2018

Sel sügisel sai uue värvikihi ka meie armas koolimaja. Kuigi tellingutel kõndivad jalad tekitasid lastes mitu kuud elevust, siis õpetajate tõi see kaasa rohkem tööd. Kes ikka tahab kogu aeg tahvlile või raamatusse vaadata, kui akna taga midagi palju ebatavalisemat toimub. 

Isadepäevast kirjutas õpetaja Ivika: 

Sel aastal tähistasime koolis isadepäeva 9.novembril. Teemaks valisime Lätimaa 100 ning kõik ülesanded seostasime selle müstilise numbriga 100 ning muidugi, ka Lätimaaga. Veidi muutsime oma traditsioonilist ürituse algust ning kõik lapsed tervitasid oma vanemaid algul klassides ja alles siis alustasime oma traditsioonilist teatejooksu mööda koolimaja. Isad said jõudu proovida spordis, muusikas, läti keeles, loodusõpetuses ja ühiskonnaõpetuses. Oli väga tore vaadata, kuidas isad oma teadmisi ja jõudu proovile panid. Ürituse lõpetuseks laulsime pühenduse Läti merele “Jää vabaks Eesti/Läti meri”. Oli väga tore ning südamlik isadepäev. Aitäh, kallid ISAD, et Te meil olemas olete!

Tegelikult oli kogu sügis oli täis sahmerdamist, sest üle Riia tähistati erinevate sündmustega Balti riikide juubelit, kuhu ka meie kooli lapsi tantsima-laulma oodati.

12.-16. november oli meie koolis patriotismi nädal - toimus erinevaid viktoriine, mänge, külastati muuseume jne. 16. novembri hommikul alustasime koolipäeva õues, et küünaldest moodustada LV100. 

Pärast seda toimus kontsert-aktus, kus iga klass esines endavalitud laulu või tantsuga. Kõige suurema aplausi sai 8. klass oma üsna humoorika tantsuga.

Kuna meie kool osaleb ka SOMA programmis, siis külastasid meie kooli õpilased erinevaid muuseume ja teatreid. 


21. novembril sõitsid 3.a klass, 8. klass koos minu ja õpetaja Ivikaga Turaidasse, kuna meie täitmist vaja järjekordne projektiülesanne (meeldetuletuseks: meie kool juhib Erasmus+ projekti, mida me hellitavalt "Jõhvikate-projektiks" kutsume). Sel korral mängisid 8. klassi õpilased fotojahti ja 3. klassi õpilased läksid ajas tagasi, et tutvuda iidsete kommetega. Pärast õppekäiku koostasid 8. klassi õpilased learningapp.org leheküljel Läti loodusega seotud ülesandeid. Sihtgrupiks olid muidugi 3. klassi õpilased. Tore käik! 

 

22. novembri õhtul sõitsime mina, direktor Urve ja kuus kõige tublimat üheksanda klassi eesti keele oskajat Tartusse. Nimelt kirjutasime eelmisel kevadel Rahvuskaaslaste programmi kaudu projekti, mille eesmärgiks oli ühes Tartu koolis anda Läti kultuuri ja keelt tutvustav tund. Seda muidugi eesti keeles. Kooliks valisime Tartu Luterliku Peetri kooli, sest sealse koolipere suurus ja meie senised kokkupuuted nendega lubasid eeldada, et meie õpilasi ootab soe vastuvõtt ja nad saavad kinnituse, et nende eesti keele õpingutest on kasu. Tunni jaotasime kolmeks: teoreetilised teadmised, teadmiste kinnistamine ja lätikeelne ringmäng. Kõigil oli rõõmu palju! 

   

    

Külastasime ka ERMi, mis jättis meie kooli üheksandikele väga hea mulje. 

Vaatamata sellele, et 24 tunni sees oli palju kohustusi, oli see reis seda väärt ja pani mõtlema, et ka tulevikus peaks selliseid käike Eestisse ette võtma. 




Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar